Рубрика “Штрихи тижня”

В ході чергової понеділкової апаратної наради при міському голові 26 липня порушено низку актуальних питань. Про заходи з протидії поширенню на території міста коронавірусного захворювання covid- 19 поінформувала головний лікар Центру ПМСД Тетяна Щаслива. Обговорили також перебіг тендерних процедур, у яких бере участь міська рада, питання благоустрою, фінансову ситуацію та стан виконання заходів з підготовки до 30-річчя Незалежності України. Міський голова видала ряд протокольних доручень, обов’язкових до виконання.

Відділ гуманітарної політики повідомляє про активну підготовку до нового навчального року. На цьому тижні завершились тендерні процедури щодо придбання меблів для НУШ (4-ох перших класів), для комп’ютерних класів та методичного кабінету філії ОЗСО «Новодністровська гімназія».
В ЗДО «Радість» продовжуються ремонтні роботи в приміщеннях, де будуть розташовані дві групи з «Теремка». В ЗЗСО продовжуюся косметичні ремонти.
Всі заклади освіти готуються до огляду готовності до нового навчального року. Огляд призначено на 12 серпня комісією, що була створена відповідно до розпорядження міського голови.

27 липня відбулася чергова, 15-та сесія VІIІ скликання Новодністровської міської ради. Участь у роботі сесії взяв 21 депутат. В цілому було опрацьовано 18 питань та прийнято 17 рішень. Прийнято до розгляду шість депутатських запитів. Депутатські ініціативи націлені на підвищення якості життя в громаді: облаштування дитячих майданчиків та виділення коштів на оплату послуг з благоустрою, вирішення проблем окремих житлових будинків. В інформаційному часі обговорено «гарячі» питання пляжу, колектора, дорожньої розмітки.
Під час сесії міський голова Наталя Цимбалюк вручила грамоти підприємцям Сергію Бойчуку – від Чернівецької ОДА та Анастасії Дашкевич – від Новодністровської міської ради з нагоди Дня працівників торгівлі.

Дводенний форум «Інвестиційні можливості Староушицької громади» відбувся в рамках проекту «Dnister canyon» та кластерної ініціативи «Дністер 1362 км прибутків», учасницею якої в числі інших 32-ох громад Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей є і Новодністровська міська рада. На форумі міську раду представляла депутат, директор КП «ТРК «На своїй хвилі» Анастасія Жалюк. Говорилося про розвиток туристичного потенціалу, презентацію інвестиційної привабливості громади, налагодження зав’язків між населеними пунктами Подністер’я.

27 липня відбулося перше засідання тимчасової комісії, створеної відповідно до розпорядження міського голови, з вивчення питання про плату за використання земельних ділянок під тимчасовими спорудами та розгляду пропозицій. До складу комісії увійшли представники депутатського корпусу та спеціалісти виконавчих органів міської ради. Члени комісії зійшлися на думці про необхідність розробки положення, яким регламентуватиметься процес та розміри цієї плати.

28 липня спеціалісти відділу інвестицій та євроінтеграції Новодністровської міської ради погодили з департаментом освіти і науки Чернівецької ОДА дизайнерське рішення до проекту капітального ремонту ЗЗСО «Новодністровська гімназія», який реалізовуватиметься за програмою «Спроможна школа для кращих результатів». Загальна вартість проекту 2млн. 824тис.грн., з яких 2млн. 541тис.грн – кошти державного бюджету і лише 283 тисячі гривень – дольова участь місцевого бюджету Новодністровської громади.

Начальник фінансового управління Новодністровської міської ради Валентина Ферсанова інформує про участь у засіданні колегії департаменту фінансів Чернівецької ОДА, яке відбулося 29 липня. Одним із ключових питань, розглянутих на засіданні, було підбиття підсумків виконання бюджетів місцевих громад за перше півріччя нинішнього року. Спеціалісти департаменту також надали учасникам засідання рекомендації щодо збільшення надходжень до бюджетів.

Різке погіршення погодних умов 29 липня завдало шкоди мережі вуличного освітлення центральної пішохідної дороги міста впала одна із опор. Буревієм також зламано кілька гілок з тополь. На надзвичайну ситуацію оперативно зреагували ДКП «Управління «Тепловодоканал» та ТОВ «Аванті+». Силами працівників цих підприємств наслідки непогоди ліквідовано.

Цього тижня Новодністровськ прозвучав у сюжетах основних центральних телеканалів та, мабуть, в усіх регіональних. Новину про те, що турист з Німеччини прибирає берег Дністра від сміття, охоче переказують численні ЗМІ. Першою поширила її міський голова Наталя Цимбалюк у своєму фейсбуці, сподіваючись таким чином пристидити відпочивальників, які після себе не прибирають. Такої реакції вона ніяк не очікувала.