Колективи навчальних та позашкільних закладів повинні бути вакциновані на 80%!


Через наближення четвертої хвилі коронавірусу, яку експерти прогнозували саме на початок осені, та активізацію штаму «Дельта», що має особливість вражати дітей, з боку державних органів посилилась увага до вакцинації працівників освітніх закладів. Зокрема, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук на брифінгу заявив, що вже з понеділка Україна може перейти у «жовту» зону карантинних обмежень. Як відомо, в умовах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки очно працюватимуть лише ті заклади освіти, де вакцинувалися мінімум 80% колективу.
Для того, щоб з’ясувати ситуацію по Новодністровській ТГ та максимально активізувати процес вакцинації освітян міський голова Наталя Цимбалюк скликала нараду з директорами освітніх закладів. «Ми як керівники несемо персональну відповідальність за наші трудові колективи та виконання ними поставлених завдань. Зрозуміло, що в дистанційному режимі навчальний процес ускладнюється і є менш ефективний. Тож ми не маємо права допустити його переведення на монітори ґаджетів. А для цього нам потрібно лише отримати щеплення – доступне і безкоштовне. Та переконати в цьому своїх колег, які мусять зрозуміти, що іншого шляху побороти пандемію просто не існує», зазначила Наталя Олександрівна.
Згідно повідомлень керівників закладів, маємо такі дані щодо кількості вакцинованих працівників:
Новодністровський ЗЗСО ІІ – ІІІ ступенів (директор Тарас Серевко) – 82%;
ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» (старші класи) (директор Лариса Козак) 64,3%;
Філія ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» (молодша школа) (директор Алла Сливка) – 36,4%;
ЗДО «Радість» (директор Людмила Дроздова) 48,6%;
ЗДО «Ромашка» (директор Ганна Синявська) 25%;
Будинок дитячої творчості (директор Наталія Глушко) – 48%;
Новодністровська ДЮСШ (директор Віталій Маркітан) – 56%;
Музична школа (директор Наталя Порт’є) – 30,7%.
Це загрозлива статистика, яка може призвести до переведення навчальних закладів в дистанційний режим. За виключенням Новодністровського ЗЗСО ІІ – ІІІ ступенів, колектив якого під керівництвом Т.А.Серевка відповідально віднісся до вимог сьогодення і поставлених державою умов. Позашкілля ж ризикує взагалі відправитися на «простій», тобто залишитися найближчим часом без роботи і, відповідно, без зарплати. Тому директорам шкіл необхідно мобілізувати підпорядковані колективи і до понеділка забезпечити їх готовність до роботи в умовах карантину.
Головний лікар Центру ПМСД м.Новодністровськ Тетяна Щаслива запевнила, що Центр вакцинації готовий приймати відвідувачів щодня, без вихідних з 10 до 14 години і що в наявності є різні вакцини. Також Тетяна Іванівна зазначила, що протипоказань для отримання щеплення фактично немає. Хіба що підвищення температури тіла. Навіть онкохворим після хіміотерапії вводять вакцину.