Україна у «жовтій» зоні епідеміологічної небезпеки!

21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила «жовтий» епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 годин 23 вересня. Таке рішення було ухвалене через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні: за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій – на 51%.
Отже, з 23 вересня на території України діятимуть обмеження відповідно до «жовтого» рівня карантину:
• заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4кв. метри площі території, або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
• не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
• кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
• спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10кв. метрів площі тощо.
Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.
За даними МОЗ, динаміка рівня госпіталізацій хворих на COVID перевищена вже у 13 областях, серед яких і Чернівецька. Кількість госпіталізацій в стаціонари області знаходиться на рівні 59 осіб на 100 тисяч населення. Це високий показник, який за твердженнями експертів, рухає Буковину до більш жорсткого карантину.
За статистикою, у Чернівецькій області в 22 школах від коронавірусу вакцинувалося 100% персоналу. Ці заклади зможуть працювати очно, якщо область перейде до «червоної» зони карантину. Понад 80% імунізованих освітян у понад 240 школах — вони працюватимуть очно за умови «жовтої» зони карантину. Менш як 80% вакцинованих освітян у 51 школі області.
По Новодністровську статистика така: щеплення отримали 80,4% працівників ОЗЗСО «Новодністровська гімназія; 81,1% ЗЗСО ІІ-ІІІст.; 47,2% ДНЗ «Радість»; 26,6% ДНЗ «Ромашка»; 75% будинку дитячої творчості.
Водночас, в окремих учнів Новодністровської гімназії діагностовано COVID – 19, два класи (шостий і одинадцятий) з понеділка 20 вересня були відправлені на самоізоляцію. Але у зв’язку із радикальним збільшенням кількості відсутніх на заняттях учнів (в тому числі через хвороби), разом із «самоізоляційними» класами цей показник становить 46%; високим рівнем захворюваності педагогічного колективу (в тому числі на COVID – 19); відповідно до наказу начальника відділу гуманітарної політики Новодністровської міської ради Новодністровську гімназію до 1 жовтня відправлено на карантин. Навчальний курс реалізовуватиметься за рахунок ущільнення програми.