Репортаж із сесійної зали

28 вересня відбулася чергова сесія Новодністровської міської ради. Участь у роботі сесії взяли 20 депутатів. В цілому за результатами роботи прийнято 21 рішення, окремі питання порядку денного були відправлені на доопрацювання.
Переважною більшістю голосів депутати дали дозвіл на приватизацію об’єкта комунальної власності, а саме – недобудованого готелю, що розташований в м-ні «Юність», буд.16 (біля автостанції). Відповідно до прийнятого рішення, об’єкт буде запропоновано до продажу шляхом аукціону в електронній торговій системі «Прозоро. Продажі». Згідно характеристик, його готовність складає 35%, при тому, що будівництво було припинене у 1996 році. Стартова ціна 2 334тис.грн., кожен наступний крок аукціону знижує суму на 23,3тис.грн.
Сесією затверджено в новій редакції перелік адміністративних послуг, які надаються через Управління «ЦНАП» Новодністровської міської ради. В оновленому переліку відображено зміни в законодавстві та добавлено нові послуги. Зокрема, новий розділ «Транспорт» передбачає державну реєстрацію та перереєстрацію транспортного засобу, обмін посвідчення водія та видачу нового замість втраченого. Такі послуги введено у зв’язку із отриманням міською радою державної субвенції на розвиток ЦНАПів та придбанням за ці кошти спеціального обладнання. Цими днями очікується його надходження до міста. В цілому перелік адміністративних послуг складається із 12-ох розділів, де передбачено 168 послуг з різних сфер – реєстрації актів цивільного стану і нерухомості, соціальних, землевпорядкування, містобудування, дозвільного характеру, оформлення паспортів громадян України тощо.
Про результати минулого року звітувала перед депутатами служба у справах дітей. Зокрема, щодо виконання Місцевої програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Згідно представленого звіту, у 2020 році на обліку перебували 22 дитини, 7 з них володіють житлом на праві власності, 15 – на праві користування. Виконання програми дало можливість забезпечити збереження цих прав за дітьми. За кошти, передбачені програмою, було оплачено нотаріальні послуги для укладення договору дарування частки квартири дитині, позбавленій батьківського піклування та погашено заборгованості за комунальні послуги за трьох неповнолітніх новодністровців, які перебувають на обліку служби у справах дітей. У звіті про виконання заходів з реалізації Міської програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності зазначено, що на первинному обліку служби у справах дітей у 2020 році перебувало 22 дитини, з них 13 дітей-сиріт та 9 дітей, позбавлених батьківського піклування; на вторинному обліку – 1 дитина-сирота та 3 дитини, позбавлені батьківського піклування. У місті функціонує 1 прийомна сім’я, в якій виховувалося 4 дитини, позбавлені батьківського піклування. Службою також здійснюється облік дітей, які проживають у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. Таких сімей у м.Новодністровськ є 12. Працівниками служби систематично здійснюються заходи з контролю за дотриманням прав та інтересів дітей, відвідування ними навчальних закладів, проведення дозвілля, матеріального забезпечення тощо. Кошти в розмірі 45тис.грн., які були виділені на реалізацію програми, використано на придбання подарунків для дітей, які проживають у сім’ях, що потребують соціального захисту. Подарунки вручалися до великих релігійних та визначних державних свят.
Прийнято низку рішень стосовно змін у структурі виконавчих органів міської ради. До складу виконавчого комітету увійшла спеціаліст відділу юридичного забезпечення та майнових відносин філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Крістіна Голенок. Іншим рішенням припинено діяльність юридичної особи «Управління з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Новодністровської міської ради» шляхом приєднання його до юридичної особи «Новодністровська міська рада». Ще одним рішенням реалізовано черговий етап скорочення чисельності працівників виконавчих органів міської ради. Зі структури в цілому виведено в цілому п’ять посад і два відділи об’єднано в один відділ земельних ресурсів, екології, архітектури та містобудування. Нова структура налічує всього 70,5 штатних одиниць (разом з відокремленими відділами – культури, гуманітарної політики, молоді та спорту, УПСЗН, ЦНАП, архів тощо).
Сесією також:
 прийняті рішення щодо передачі майна;
 внесено зміни до Програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота»;
 затверджено Програму будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів об’єктів соціальної сфери, житлового фонду та інших об’єктів комунальної власності Новодністровської міської територіальної громади на 2021 – 2022 роки (в новій редакції);
 схвалено у новій редакції Статут ДКП «Управління «Тепловодоканал»;
 прийнято прогнозні показники бюджету Новодністровської міської ТГ на 2022-2024 роки;
 вирішено ряд питань із землеустрою.
На завершення роботи сесія підтримала ряд депутатських звернень та усних ініціатив. А міський голова Наталя Цимбалюк запросила колег до участі у зборах громадян, які пройдуть у всіх виборчих округах протягом жовтня.