Звернення до батьків. Правила, які рятують життя

З початку року на території Дністровського району виникло 156 пожеж. Найчастіше до біди призводить людська необережність. Вогонь завдає значних матеріальних збитків краянам, проте найстрашніше, що внаслідок пожеж гинуть люди. Впродовж 2021 року на Буковині загинуло 30 осіб.
За статистикою, основною причиною виникнення пожеж, на яких гинуть діти, є саме дитячі пустощі з вогнем. Біда також приходить тоді, коли діти залишаються самі, а дорослих поруч немає. Іноді достатньо декількох хвилин, щоб сталося лихо. Залишені без нагляду запальничка чи сірники поруч із легкозаймистими речами можуть призвести до трагедії.
Шановні батьки!
Нагадайте малечі правила безпеки:
– не слід намагатися загасити полум’я самостійно;
– потрібно зателефонувати за номером «101» та покликати на допомогу дорослих;
– не можна ховатися від пожежі у шафі, під ліжком та інших важкодоступних місцях;
– не слід гасити електроприлади водою;
– не можна користуватися під час пожежі ліфтом;
– потрібно намочити тканину водою та дихати крізь неї і швидко залишити приміщення;
– якщо вийти з приміщення немає можливості, то слід вийти на балкон і кликати на допомогу.
Пам’ятайте, що наші діти – найцінніше, що є в нашому житті, і їхнє життя та здоров’я залежить від нас!

Сергій Селезньов начальник Дністровського РВ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області, підполковник служби ЦЗ