12 січня відбулося перше у 2022 році засідання виконкому

Перше у нинішньому році засідання виконавчого комітету Новодністровської міської ради відбулося 12 січня за участю 14 членів виконкому. В цілому було розглянуто 10 питань.
Виконком делегував фінансовому управлінню укладати договори на отримання позик в держказначействі на забезпечення захищених видатків загального фонду (на заробітну плату і нарахування на неї, придбання продуктів харчування для навчальних закладів, медикаментів). Така практика дозволяє покривати тимчасові касові розриви місцевого бюджету в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
Уже стало традиційним на кожному черговому засіданні виконкому коригувати тарифи на комунальні послуги, що надаються в будинку №13 м-ну «Сонячний». Останні скориговані 12 січня тарифи становлять: постачання теплової енергії – 4890,54грн. з ПДВ за 1Гкал, постачання гарячої води – 327,60грн. з ПДВ за 1куб. м. Також виконкомом було розглянуто питання щодо коригування тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення, які надаються ДКП «Управління «Тепловодоканал». За розрахунками підприємства економічно обґрунтований тариф мав би складати 65грн. за 1м3 з ПДВ. Але в результаті роботи комісій напрацьовано інший варіант. Для населення послуга з водопостачання 27,88грн., з водовідведення 27,12грн., разом – 55грн. за 1м3 з ПДВ. Для всіх інших споживачів 31,58грн. (водопостачання) і 30,42грн. (водовідведення), що разом складає 62грн. за 1м3 з ПДВ. Рішення набере чинності з 1 лютого, тож адміністрація підприємства просить споживачів розрахуватися до вказаної дати за отримані послуги.
Під час затвердження нового складу колегії відділу гуманітарної політики члени виконкому ще раз обговорили питання розміру батьківської плати за харчування вихованців ДНЗ та учнів ЗОШ. Міський голова Наталя Цимбалюк нагадала, що вихователям та класоводам потрібно повідомляти про дітей, які живуть у малозабезпечених сім’ях, але з тих чи інших причин не можуть це документально оформити. Стосовно таких дітей виконком приймає рішення про звільнення від батьківської плати. Так 12 січня від плати за харчування в школах та садках звільнено батьків 17-ох дітей. В цілому за кошти місцевого бюджету в закладах освіти харчуються 158 дітей (27 – в садочках і 131 – в школах). Це сироти, діти з інвалідністю, з малозабезпечених сімей, батьки яких служать або служили в зоні АТО – ООС тощо. На 50% менше платять за харчування багатодітні сім’ї. Таких в закладах міста 83 (24 дошкільнят і 59 учнів).
Виконкомом затверджено черговий акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню чи омолодженню (від 28.12.2021р.), згідно якого 5 дерев планується зрізати, 2 – омолодити. Також вирішено ряд питань зі сфери захисту прав дітей за поданням служби у справах дітей.
В інформаційному часі головний лікар КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» Тетяна Щаслива доповіла про епідемічну ситуацію в місті та заходи протидії поширенню covid – 19. Також повідомила про те, що голова ГО «Новодністровський контроль 2021» Василь Кордонський направив до СБУ звернення, яке розглядалось на сесії 21 грудня щодо амбулаторного лікування пацієнтів з covid (легка форма) у денному стаціонарі закладу. Також Тетяна Іванівна розповіла, що в нових приміщеннях для денного стаціонару, де щойно завершилися ремонтні роботи, проводиться вже генеральне прибирання силами персоналу Центру ПМСД.
Міський голова Наталя Цимбалюк зауважила, що до завершення наближається також реконструкція холу в гімназії та актової зали в ЗЗСО І – ІІ ступенів. Також вона подякувала за допомогу, яку надає ПрАТ «Укргідроенерго» в обслуговуванні доріг, зокрема зараз, при несприятливих погодних умовах підприємство виділяє ресурс для посипання дорожнього полотна. Ще Наталя Олександрівна поінформувала, що бригаду територіальної оборони Дністровського району вже створено, місце її дислокації в Новодністровську, наразі триває укомплектування особового складу. Основне завдання сил територіальної оборони надання допомоги захисту населення, територій навколишньо-природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій. Також до позитивних новин додала, що наприкінці 2021 року з обласного до місцевого бюджету Новодністровської ТГ надійшло 1 300тис.грн. на оплату за використані енергоносії. Ще Управління «Тепловодоканал» отримало 1 900тис.грн. субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах.